15.1 C
Скопје
20.08.2019
Почетна Тагови заев

Таг: заев

Кој на Заев му дал докази од случајот „Рекет“?

Со какви докази располага премиерот Заев за случајот Рекет за кој засега има двајца притворени и уште најмалку десетина инволвирани. Покрај главните точки од скандалозната...

„Совест“: Заев не изигра за минарето на Али-пашината џамија

Баравме институциите да си ја завршат работата сметајќи дека тие го кочат решавањето на проблемот со изградбата на 32 метарското минаре,доцна свативме дека проблемот...

Арсовски: 8-ми ден Заев и Спасовски молчат за скандалот со прислушувањето,...

Осми ден молчат од СДСМ за скандалот со прислушувањето. 8ми ден Зоран Заев и Оливер Спасовски не преземаат ништо и не ја известуваат јавноста...

Заев се сомнева: Можеби Груевски бил киднапиран?

Едно е јасно, дека Никола Груевски побегнал со дипломатско возило на Унгарија. Отворена е двојна истрага која треба да утврди како избегал. Штом истрагата...

Заев и Тевдовски го презентираа буџетот за 2019

Промовиравме ново, праведно оданочување, реформа на пензискиот систем и зголемување на социјалната благостојба. Со буџетските промени за 2019 најавуваме пресвртница во економските политики. Силниот фокус...