9.6 C
Скопје
22.03.2019
Почетна Тагови детска кардиохирургија

Таг: детска кардиохирургија

Детска кардиохирургија се сели во „Жан Митрев“, ќе плаќа ФЗОМ

По брза постапка, без јавни дебати и студии, донесена одлука - детска кардиохирургија се сели кај „Жан Митрев“. Кардиохируршки операции кај новороденчињата и малите...

До Нова година јавно-приватна детска кардиохирургија?

Ќе се стави ли клуч на врата на државната детска кардиохирургија? Овој оддел до крајот на годинава веројатно ќе се пресели во приватна болница...
WordPress Image Lightbox Plugin