-1 C
Скопје
22.02.2019
Почетна Тагови ГРЦИЈА

Таг: ГРЦИЈА

Грците праќаат вербална нота за ратификација на „преспанскиот“ договор

Атина треба да испрати Вербална нота до Скопје со која ќе информира дека Грција го ратификуваше и Договорот од Преспа и Протоколот...

Пожарот на грчкиот остров Евија ставен под контрола

Големиот пожар што избувна вчера во централниот дел на грчкиот остров Евија, поради кој беше спроведена евакуација на околу 500 лица од две села...

Ципрас: Се формира Национална служба за управување со вонредни состојби

Грчкиот Генерален секретаријат за цивилна заштита се укинува и ќе биде заменет со Националната служба за управување со вонредни состојби што ќе биде независна...

МВР: „Ренџ роверот“ бил управуван од полициски службеник со налог

Возилото „Ренџ Ровер Дискавери спорт“, било управувано од полициски службеник и со соодветен службен налог, соопшија синоќа од МВР: - По извршените проверки, констатирано е...

Втори Август 2018-та – можеби последниот Илинден во Република Македонија

Историчарите и аналитичарите се исплашени дека всушност навистина оваа година за последен пат овој празник се прославува во Република Македонија, велат заради лабилни личности...

Забранет влез на историчар во Грција – ја бранел Македонија во...

Дали македонските историчари се закана за Грција? Дали нивен единствен грев за што тие се со “етикета” непожелни за влез  кај нашиот јужен сосед,...

Јавното обвинителство глуво за некои гласови во јавноста

До кога ќе молчи Основното јавно обвинителство за говорот на омраза на социјалните мрежи на кои се коментираше каде беше емтувана снимка во живо...
WordPress Image Lightbox Plugin