16.1 C
Скопје
18.06.2019
Почетна Тагови Гостивар

Таг: Гостивар

Повредените во автобуската несреќа кај Ласкарци почнаа да ги добиваат ветените...

Четири месеци од сообраќајната несреќа што се случи кај Ласкарци, а по објавата на Алфа, повредените конечно добија парична помош од по 15.000 денари,...

Девојка од Гостивар загина во Италија

Деветнаесетгодишната Аријана Сефери од Гостивар загина синоќа во сообраќајна несреќа која се случи во италијанското градче Виларота ди Лузсара. Италијанската полиција извести дека таа патувала...