25.3 C
Скопје
23.07.2019
Почетна Тагови гардијан

Таг: гардијан

За „Гардијан“ веќе сме Северна Македонија, а Македонија грчка

Британскиот весник „Гардијан“ уште отсега пишува за Северна Македонија. Во текст за најдобрите 50 вина за претстојниот Божиќ, медиумот го наведува виното „Кратошија“ на македонската винарија...