-1 C
Скопје
22.02.2019
Почетна Тагови временска прогноза

Таг: временска прогноза

Време – Претладне сончево и ветровито, попладне дожд

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови...

Какво време нè очекува денеска?

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во текот...

Повремени врнежи од дожд и снег

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и само снег на планините. Ќе...

Сончев викенд, од среда пад на температурите

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла. Утринската температура ќе се движи од...

Време – Од вторник заладување, дотогаш сончево и топло

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и топло. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Утринската температура ќе се движи од...

Сончево и топло време, температурата до 30 степени

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер, кој повторно ќе се засилува долж Повардарието. Минималните температури...

Променливо облачно време

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 19...

Претежно сончево и топло време

Времето ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 28 до 37 степени. УВ индексот ќе...

Нè очекува сончево и топло време

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб...
WordPress Image Lightbox Plugin