21.1 C
Скопје
18.06.2019
Почетна Тагови војска

Таг: војска

Косовската војска нема да се формира на албанскиот национален празник

Пакетот закони со кои треба да се трансформираат Безбедносните сили (ФСК) во војска на Косово поминаа во прво читање во косовското Собрание, но и...