9.6 C
Скопје
22.03.2019
Почетна Тагови Велика Британија

Таг: Велика Британија

ЕУ подготвена на отстапка во договорот за Брегзит

Европската комисија ја разгледува можноста да попушти во преговорите за Брегзит, во делот на основите слободи на движење, што е една од најчувствителни точки...
WordPress Image Lightbox Plugin