16.1 C
Скопје
18.06.2019
Почетна Тагови бизнисмени данок

Таг: бизнисмени данок

Револт поради зголемениот данок, опасност од ширење на сивата економија

Бизнисмените затечени од даночната реформа. Бараат од Владата да не избрзува со нејзино воведување. Велат плановите беа да се развие поширока дебата со стопанствениците...