9.6 C
Скопје
23.03.2019
Почетна Тагови Бенјамин Нетанјаху

Таг: Бенјамин Нетанјаху

Израелската полиција бара апсење за премиерот Нетанјаху

Израелската полиција соопшти дека пронашла доволно докази против премиерот Бенјамин Нетанјаху и неговата сопруга во третиот случај за корупција, што се води против него. Властите...
WordPress Image Lightbox Plugin