18.9 C
Скопје
20.08.2019
Почетна Тагови бебе

Таг: бебе

Морбилите ја земаа и четвртата жртва – десетмесечно бебе почина на...

Десетмесечно бебе не успеа да се избори за живот. Тоа се заразило со мали сипаници, според лекарите немало други заболувања, а по две недели...

Бебето напуштено од мајката, а оставено кај бабата во скопски Аеродром,...

Мајка го напуштила своето бебе, откако го родила дома и го однела кај бабата. Мајката на родилката го пријавила случајот во полиција и веднаш...

Мајка го оставила новороденчето кај бабата и си заминала, полицијата трага...

Во СВР Скопје во 11.15 часот во женско лице пријавило дека на ул. „Методија Шаторов Шарло“ во скопски Аеродром во нејзиниот дом дошла керката...