-2 C
Скопје
19.01.2019
Почетна Тагови АХВ

Таг: АХВ

Анализите потврдија: Соините трошки и шницли содржат ГМО, следи уништување

Анализите во референтната лабораторија во ЕУ потврдија присуство на ГМО во соините шницли и трошки увезени во земјава од Србија од страна на компанијата...

Наскоро почнува вградувањето микрочипови кај домашните миленичиња

Наскоро ќе почне вградувањето на микрочипови кај домашните миленичиња (кучиња и мачки), информира директорот на Агенцијата захрана и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов. - Постапката со...
WordPress Image Lightbox Plugin