10 C
Скопје
22.05.2019
Почетна Тагови Аквариус

Таг: Аквариус

Бродот „Аквариус“ ги прекина своите операции за спас на мигранти

Последниот бегалски брод за спасување во Средоземното Море, „Аквариус”, прекинува со работата, рече француската НВО “Лекари без граници” (МСФ), наведувајќи го како причина вознемирувањето...