СВР Скопје приведе девет лица кои се бараа со потерница за издржување затворска казна

Во текот на вчерашниот ден (24.09) полициски службеници од Секторот за внатрешни работи приведоа девет лица што со потерница се барааа за издржување на затворска казна и тие се спроведени до казнено поправните институции. Приведени се И.Т. (37), Д.Б. (34), А.Љ. (43), Т.С. (60) , Г.Ш. (37), О.С. (24) Љ.Г. (61), А.Н. (34) и Ф.Џ (32) за издржување на затворски казни во различно време траење, до три години.

СВР Скопје приведе девет лица кои се бараа со потерница за издржување затворска казна Во текот на вчерашниот ден…

Gepostet von Министерство за внатрешни работи am Freitag, 25. September 2020
Advertisements

Поврзани вести