СТРУМИЧАНЕЦОТ ВО ОДБРАНО ДРУШТВО ОД 86 ФУДБАЛСКИ ЛЕГЕНДИ КОИ ВО КАЛЧОТО ДАЛЕ 100 ГОЛА

26-те разлика негатива во двобоите со Романија не оставија простор за дилема кој треба да оди на женското Светско ракометно првенство во Шпанија на крајот од годината во Шпанија. Македонија има напредок кој практично е и докажан со настапот во овој бараж, зошто долги години претходно не бевме ни близу до оваа фаза, но тоа е далеку од доволно за место меѓу најдобрите. Впрочем од Европа на мундијалот покрај Романија одат се само големи имиња од типот на Русија, Словенија, Шведска, Србија, Чешка, Австрија, Шведска, Црна Гора, Германија, Унгарија, Норвешка, Данска, Хрватска и Франција.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста