Страшна несреќа во Белград-2 лица загинаа, а 8 се повредени, пожарникарите ги сечат возилата да ги извлечат заробените

Тешка сообраќајна несреќа се случи утринава во Белград во која две лица загинаа, а осум се повредени. Во сообраќајната несреќа учествувале комбе возило и патнички автомобил.

Како што постои сомнение, до сообраќајната несреќа дошло кога возачот на автомобилот поминал на црвено светло на семафор.

За да ги извадат жртвите од возилата пред Владата на Србија пожарникарите морале да ги сечат автомобилите кои учествувале во несреќата.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста