СТОЈАНОВСКИ МАКСИМАЛНО ПОДГОТВЕН ЗА ПРВИОТ ПРЕДИЗВИК ПО ПАУЗА ОД МЕСЕЦ ДЕНА

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановски се врати во тренажен процес и максимално е подготвен за предизвиците во француското првенство. По долгата пауза поради Коронавирусот, Стојановски со Гравелин Данкерк се враќа на гостување против Стразбур на 19 декември, в сабота.  За нив, ова е прв дуел по оној со Денан во првото елиминациско коло во францускиот куп на 21 ноември.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста