Стојаноска: На 15-ти јули, со маска заштитете се од корона вирусот, а со пенкало, од Зоран Заев!

Носителката на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ  во изборната единица 6, Дафина Стојаноска, на својата фејсбук страна преку видео порача: На 15-ти јули, со маска заштитете се од корона вирусот, а со пенкало, од Зоран Заев!

 

На 15-ти јули со маска заштитете се од корона вирусот, а со пенкало – од Зоран Заев!#Заокружете14 #ОбноватаДоаѓа

Publiée par Дафина Стојаноска sur Vendredi 10 juillet 2020

Advertisements

Поврзани вести