Стоилковски: Заев мора да одговара за „Рекет“!

„Кога Заев ќе одговара за „Рекет“? Сите докази укажуваат дека тој е главата! До кога Македонија ќе биде заложник на Зоран Заев и на неговите пулени Јовевски и Рускоска?“ – прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Оттаму велат дека Зоран Заев го повикувал со СМС, сега првообвинетиот, на споредување и соочување на доказите.

„Парите ги нема, а на првообвинетиот телефонот не се вештачи. Зошто, заради можноста од внатре да не излезат пораките од Зоран Заев и докази за негово управување со „Рекет“?“- прашува Стоилковски.

 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста