Стоилковски: Во напредна фаза се преговорите со коалициските партнери

Стоилковски: Во напредна фаза се преговорите со коалициските партнери

Преговорите за идната влада се во напредна фаза, рече денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. Тој вели дека процесот тече добро, но дека нема ништо да соопштуваат се додека процесот не се официјализира… Меѓу другото Стоилковски нагласува и оти  во преговорите се внимава на квалитетот на самата поделба и на бројката што ВМРО-ДПМНЕ ја има во освоени пратеници за овој парламентарен состав.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )