СТИВЕН ЏЕРАРД Е НОВ ТРЕНЕР НА АСТОН ВИЛА

Астон Вила го врати во Премиер лигата прославениот англиски фудбалер, а од пред некоја година и тренер Стивен Џерард. Тој работеше во Глазгов Ренџерс кој се сложи да го пушти екс играчот на Ливерпул да го преземе тимот од Бирмингем. Астон Вила пред неколку дена го отпушти Дин Смит кој доживеа пет порази по ред и го спушти тимот до зоната за испаѓање што ќе биде основна обврска на Џереард.