СРБИЈА ПРОТИВ ХРВАТСКА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО ОД ТЕНИСКИОТ ДЕЈВИС КУП

Тенисерите на Србија го победија Казахстан во Мадрид со 2-1 и во полуфинаето од Дејвис купот одат на селекција на Хрватска која порано во Торино беше подобра од Италија. Денеска во шпанската престолнина се игра последното четвртфинале меѓу Русија и Шведска, а победникот потоа се среќава со Германија.

Advertisements