„Спектакуларно непослушни“: Петта по ред парада на гордоста на 22 јуни

„Спектакуларно непослушни“: Петта по ред парада на гордоста на 22 јуни

Под слоганот „Спектакуларно непослушни“, во паркот „Жена борец“ во Скопје на 22 јуни оваа година ќе се одржи петтата парада на гордоста.

Најавено е дека рутата ќе биде иста како и изминатите години и се очекува да биде обезбедено високо ниво на безбедност. Инаку под ставката „Фестивал на квир култура – викенд на гордоста“ оваа година за нив министерството за култура одобри 287 илјади денари.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )