СПЕКТАКУЛАРЕН ПАД НА МАРК МАРКЕЗ, НО ИМА НАЈАВА ДЕКА ТОЈ ДЕНЕСКА ЌЕ ВОЗИ ВО АСЕН

Марк Маркез имаше спектакуларен пад на официјалниот тренинг на петеката во Асен пред осмата трка од Светското првенство. Со тоа за најдобриот мотоциклист на светот од последната деценија проблемите кои лани не му дозволија воопшто да вози продолжија иако шпанецот вчера веднаш стана и има најава дека ќе вози во денешните квалификации во Мото ГП класата за Големата награда на Холандија.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста