СОСТАВЕНИ ДВОЈКИТЕ ЗА 1/8 ФИНАЛЕТО НА ФУДБАЛСКИОТ КУП НА МАКЕДОНИЈА

Денеска беа составени двојките за 1/8 финалетото во македонскиот фудбалски куп. Во кругот кој е предвиден за 21 октомври како поинтересни ни делуваат дуелите на прволигашите во кои Академија „Пандев“ игра со Вардар, Струга со Работнички, а Ренова со Пелистер, додека во другите главни има јасно фаворити. Така Шкендија се среќава со Гостивар, Шкупи со Кит Го, Македонија со Саса, Брегалница со Беласица, а Силекс со Кожуф.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста