НАЈНОВИ ВЕСТИ

Состанокот на Шилегов со скопските пожарникари заврши без договор (ВИДЕО)

Тензични разговори меѓу пожарникарите и сокопскиот градоначалник Петре Шилегов.

Преговорите завршија безуспешно и покрај едночасовната дискусија.

Пожарникарите продолжуваат со протестите пред градските власти, од денеска секој работен ден, се додека не се исполнат нивните барања.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста