Соочување Николоски-Димитров во септември: Министерот се бранеше дека опозицијата говори невистини за Рекет

Уште пред неколку месеци потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски во тв-соочување со министерот Никола Димитров, на маса го стави токму случајот со рекет на амбасадор на земја членка на ЕУ. Министерот тогаш жестоко демантираше дека тоа било целосна невистина, но и дека воопшто нешто знае за тоа.

И по вчерашното сведоштво на бизнисменот, не од Димитров лично, туку од МНР стигна соопштение дека сведокот зборувал лаги.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста