Сообраќајна незгода со мотор во Охрид, едно лице се здоби со тешки телесни повреди

На 07.08.2020 во 18,40 часот било пријавено дека во Охрид на бул.„Туристичка“, во близина на бензинска пумпа моторцикл „дукати“ со охридски регистарски ознаки управуван од И.А.(37) од Охрид паднал на коловозот здобивајќи се со тешки телесни повреди, констатирани во болницата “Св.Еразмо“-Охрид. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.

Advertisements