Сообраќајна несреќа со моторцикл во Кавадарци

На 28.07.2020 околу 17.30 часот на ул.„Шишка“ во Кавадарци, С.З.(51) од с.Сопот, управувајќи мотоцикл „кинки“, со кавадаречки регистарски броеви, изгубил контрола и паднал.

-Во незгодата тој се здобил со тешка телесна повреда, констатирана во болницата во Кавадарци, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен е увид на местото на незгодата. Увид на местото на незгодата извршила екипа на Полициска станица Кавадарци.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста