Со закана со пиштол одземени пари од вработена во угостителски објект во Скопје

На 16.07.2020 во 05.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на бул.„Јане Сандански“ едно лице со закана со пиштол одзело пари од вработената. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста