СНЕГОТ И НЕВРЕМЕТО ГО ОДЛОЖИЈА ФУДБАЛСКИОТ НАТПРЕВАР: АТЛЕТИКО МАДРИД-АТЛЕТИК БИЛБАО

Првиот снег во 2021 година, но и невремето што оди со него направи огромни проблеми во еден дел од Европа, конкретно во Шпанија каде е одложен мечот на Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао. Аеродромот во главниот шпански град Барахас не доволи слетување на експедицијата од Баскија, па мечот во договор со двете екипи е одложен. Интересно во обратен правец замина Реал и ќе игра со Осасува во Помплона иако и кралевите имаа едно чудо маки да стасаат на северот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста