На 06.08.2020 во 18:15 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Партизански одреди“ го лишиле од слобода Г.В.(44) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.