Скопјанец пронајден починат

На 17.07.2020 во 11:24 часот во СВР Скопје било пријавено дека во сопствениот стан на ул.„Ташко Караџа“ во Скопје бил пронајден починат Б.Ј.(66).

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста