Скопјанец паднал во автобус, пренесен во Клинички

На ул.„Ѓорче Петров“ во Скопје вчера околу 12 часот, превезувајќи се во автобус на ЈСП-Скопје „ман“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.В.(37) од с.Јурумлери, скопско, паднал и се повредил Д.Ш.(78) од Скопје.

Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на незгодата извршила екипа на СВР Скопје.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста