„СКАЈ СПОРТС“: МЕМФИС ДЕПАЈ Е НОВ ИГРАЧ НА БАРСЕЛОНА

Мемфис Депај е нов фудбалер на Барселона, тврдат голем број медиуми, меѓу кои и угледниот „Скај спорт“. Тренерот Куман го добива својот миленик од холандската репрезентација за вкупно 32 милиони евра. Наводно, зделката меѓу Барса и Лион е 25 милиони евра веднаш, пет следното лето, а два во вид на бонуси. Во прашање се часови за официјална потврда и од двата клуба.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста