Синоќешната повреда на Килијан Мбапе не е сериозна

 ПСЖ ги има првите конкретни насоки по синоќешната повреда на Килијан Мбапе. По првичните прегледи веќе е извесно дека Мбапе ќе го пропушти дуелто со Аталаната во четвртфиналето од фудбалската Лигата на шампиони на 12 август, но нови анализи ќе следат по повторниот прегелд закажан за три дена. Напаѓачот на францускиот шампиони синоќа во солзи го напушти тетренот, а во второто полувреме со помош на патерици стигна до клупата за резервни играчи. Сепак ова се донекаде и добри вести бидејќи тој нема оштетување на лигаментите на ногата, поради што би следувала подолга пауза, вака се очекува тој да биде подготвен за натсап за околу три недели.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста