СИЛЕКС-ТИКВЕШ И РЕНОВА-ОХРИД ВО БАРАЖ (16.00) ЗА ОПСТАНОК ВО ПРВАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА

Силекс попладнево игра против Тиквеш на арената Тоше Проевски , а Ренова за противник го има Охрид на тренинг центарот Петар Милошевски во средби што ќе решат кој ќе игра во нашата Прва фудбалска лига следната сезона. Ова се баражи, единствени дуели кои започнуваат во 16 часот и во кои се играат 90 минути, а ако нема победник се оди на пенали.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста