Штипјанец загина во пожар, пред една година и неговиот син починал на истиот начин

   „Изгледа запалил цигаре, му паднало на креветот и се запалил. Ние го отворивме прозорецот и влеговме внатре. Гледаме дека горе.Фрлав вода, го отворивме другиот прозорец, вратата„-вели сопственикот на куќата.

 Пожарот е пријавен во 7.20минути. На терен интервенирале  две противпожарни екипи кои на местото на несреќата затекнале изгорено тело. Јавен Обвинител изврши увид, а лекарите констатирале дека нема траги на насилство.

Судбината да биде уште поголема, на сега починатиот, точно пред две години во пожар, во стан, во кој живеел под кирија изгоре син му, 42годишен маж. 

Изгоре човек во Штип. До несреќата дошло откако пожар избувна во  собата во која живеел под кирија. Рано утринава  сопственикот на куќата забележал  чад. Со помош на  роднина се обиделе да влезат внатре и да му помогнат на 68годишниот маж. Влезната вратата била заклучена, па  влегувале преку прозорецот. И покрај брзата интервенција на пожарникарите, медицинската екипа констатирала смрт. Сопственикот  претпоставува, дека запалена цигара би можело да биде причина за пожарот што се случи  рано утринава ..

   „Изгледа запалил цигаре, му паднало на креветот и се запалил. Ние го отворивме прозорецот и влеговме внатре. Гледаме дека горе.Фрлав вода, го отворивме другиот прозорец, вратата„-вели сопственикот на куќата.

 Пожарот е пријавен во 7.20минути. На терен интервенирале  две противпожарни екипи кои на местото на несреќата затекнале изгорено тело. Јавен Обвинител изврши увид, а лекарите констатирале дека нема траги на насилство.

Судбината да биде уште поголема, на сега починатиот, точно пред две години во пожар, во стан, во кој живеел под кирија изгоре син му, 42годишен маж. 

Александра Ристевска

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста