Шкупи поведе, денеска две нови средби од третото коло во првата фудбалска лига

Шкупи дојде до нова, втора победа во три кола и тоа на гости кај Беласица со 2-0 и го презеде врвот на табелата во нашата Прва фудбалска лига во пресрет на другите натпревари од овој круг кои се на програмата денеска и утре. Од мечот во Струмица само уште за новиот извонреден настап на Гамбиецот Дембо Дарбое кој веќе има пет гола во вкупно 270 минути. Денеска од 17 часот има два нови натпревара од оваа рунда: Македонија Ѓорче Петров-Шкендија и Ренова-Академија Пандев. По ова за утре остануваа дуелите: Пелистер-Работнички, Струга-Борец и Вардар-Силекс.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста