Шкорпијата да внимава на повреди, а стрелецот на циркулацијата

ОВЕН Односот со колегите е незадоволувачки затоа што имате впечаток дека не ве разбираат ниту ве поддржуваат. За емотивна стабилнсот неопходен ви е контакт со партнерката, и инсистирате на интензивно дружење.Чувствителни коски.

БИК Непланиран трошок ви го расипува расположението. Среќа сте тип кој што штеди и секогаш има пари. Не успевате да ги решите проблемите со парнерот, па поради тоа се дистанцирате. Солидно здравје.

БЛИЗНАЦИ Пробувате да ги решите насобраните проблеми, но без успех. Среќа е полето во љубовта е одлично прикажано, па партнерот ви дава смисла во животот. Внимавајте на исхрана.

РАК Доброто расположение и работниот елан и натаму се на високо ниво. На ова поле ситуацијата е „мртво море“ и песимистични сте по прашање на промени на емотивниот статус. Менувајте го начинот на исхрана.

ЛАВ Инвентивни сте и планирате нов пристап со стари работни проблеми. Поволен ден за ново познанство со личност која ќе ве заинтигрира. Коските се чувствителни, особено во пределот кај кичмата.

ДЕВИЦА Незадоволни сте од финансиите што негативно влијае на работната мотивација. Размислувате кој е најбезболниот начин за прекин на врската. Проблеми со коските.

ВАГА Упорно пробувате на колегите да им укажете на нов пристап на обврските, но тие се држат на стариот начин. Гледате што повеќе време да минете со партнерот. Проблеми со забите.

ШКОРПИЈА На работа влијае нервоза поради лошите резултати. Емотивно не сте задоволни. Потребна ви е поддршка и разбирање од партнерот, но тоа не го разбира. Внимавајте на повреди.

СТРЕЛЕЦ Работната недела е полна со осцилации. Некои работи кои сте мислеле дека ќе ги сработите набрзина, тоа не го допуштаат. Не сте расположени за комуникација и средби со партнерот. Циркулацијата не е најдобра.

ЈАРЕЦ Плановите и натаму не се одвиваат како што сте замислиле. Кога се емоциите во прашање размислувте за ново познанство со личност која цело време ви се појавува пред очи. Хронични проблеми со грбот.

ВОДОЛИЈА Новите проблеми бараат нови решенија и вие ги наоѓате. Имате потреба да се дистанцирате од партнерот, затоа што не го прифаќа најдоброто. Нервите ви се чувствителни.

РИБИ Зборот проблеми не постои во вашиот речник. Максимално сте посветени на работните планови и успешно ги реализирате. Партнерот има впечаток дека претерувате и ја ограничувате слободата. Солидно здравје.

Advertisements

Поврзани вести