ШКЕНДИЈА ПОРАЗЕНА ОД МУРА (0-1) ВО ПРВИОТ МЕЧ ОД ВОВЕДНОТО КОЛО ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Екипата на Шкендија е поразена со 1-0 од Мура во првиот меч од воведното квалификациско коло во Лигата на шампионите. Тетовци синоќа во Скопје беа подобри од словенечкиот првак, имаше далеку повеќе удари кон голот на противникот, но тој даде гол од пенал, а Ибраими промаши ист таков, па поразот беше неминовен. Во Шкендија се убедени дека имаат шанси во реваншот кој е на програмата следниот вторник во Мурска Собота.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста