Шест лица не го почитувале полицискиот час – регистрирани 212 прекршоци за неносење маска

Од 00.00 часот до 04.00 часот (28.05.2021) констатирано е дека шест лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (27/28.05.2021) пак, на територијата на Република Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 212 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста