ШАНСИТЕ КУМАН ДА ОСТАНЕ ТРЕНЕР НА БАРСЕЛОНА СЕ МИНИМАЛНИ И ТЕОРЕТСКИ

Роналд Куман ќе остане да биде тренер на Барселона само ако претседателот на клубот Жоан Лапорта и неговите соработници не најдат соодвента замена, а во моментов тој процент изнесува само околу 1 процент. Ова е анализа на радиото Ту Дирас, кое важи за упатено во состојбите на Камп Ноу. Нема особена потреба за поткрепа на овие тези иако од медиумот велат дека освен лошите резултати на Холанѓанецот ќе му пресудило и тоа што не е избран и донесен од Лапорта.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста