Секој хороскопски знак опишан со три збора

Кои три збора најдобро го опишуваат вашиот хороскопски знак?

Во продолжение прочитајте го блиц-хороскопот, опис на секој од 12-те хороскопски знаци сумирани во три збора и проверете колку е точен.

Овен: секси, уникатен, брз

Бик: сексуален, паметен, духовит

Близнаци: спонтан, саркастичен, драматичен

Рак: мил, повлечена, сладок

Лав: авантуристичен, спонтан, прекрасен

Девица: мистериозна, интересна, неискажана

Вага: чесна, добра, зборлеста

Шкорпија: лојална, привлечна, интелигентна

Стрелец: интелигентен, саркастичен, лојален

Јарец: снаодлив, смешен, непредвидлив

Водолија: мила, пожелна, незаменлива

Риба: грижлива, вредна, упорна

Advertisements