Се запали викендица во Неготино, внатре пронајдено човечко тело

Во 09,30 часот во СВР Велес било пријавено дека на периферијата на Неготино во лозов насад од полициски службеници бил забележан пожар на викенд куќа по што била повикана противпожарна единица кој го локализирала пожарот, а во викендицата било пронајдено човечко тело. За настанот е известен јавен обвинител и ќе биде извршен увид.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста