Се уште се дискутира за времетраењето на целодневната настава

Министерката Мила Царовска, одговарајќи на новинарско прашање рече дека во однос на целодневната настава се прават дискусии и со Комисијата за заразни болести и со министерството за труд и социјална политика.

Се разгледува можноста децата да добија одредена заштита по завршување на часовите, штом ќе има конечна информација јавноста ќе биде известена, рече Царовска.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста