Санкционирани 449 граѓани за неносење маска – 26 лица не го почитувале полицискиот час

Од 00.00 часот до 04.00 часот (25.05.2021) констатирано е дека 26 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (24/25.05.2021) пак, на територијата на Република Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 449 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста