Санкционирани 122 возачи во Сарај

Во текот на вчерашниот ден во рамки на засилените акциски контроли на МВР во областа на сообраќајот, само на територијата на општина Сарај изречени се вкупно 122 санкции,, од кои за возење без возачка дозвола казнети се 20 лица, а 37 се за технички неисправни и нерегистрирани возила…

Од Министерството за внатрешни работи најавуваат декса засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови и а аелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи заради зголемување на безбедноста во сообраќајот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста