Сања Барби и Џамбо Агушев со нова песна

Фолкерката Сања Цинцева го промовираше видеото за темата „Барбика кралица“ која што ја сними заедно со Џамбо Агушев.

Автори на ова музичко дело се Борче Нечовски и Дејан Момировски, додека, пак, видеото е дело на Дарио Јанковиќ.

Во продолжение погледнете го видео спотот.

 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста