Само една намирница е потребна за повкусна лубеница

Ако некогаш сте сакале лубеницата да ви е послатка додадете малку сол.

Солта всушност помага во намалување на горчината.

Така кога ќе додате сол таа горчината ќе се сузбие или пак целосно апсорбира. Таа ќе ви ја направи и посочна љубеницата која за многумина е спас за летните горештини.

Тоа е природата, која ве потсетува да се хидрирате за време на летните денови.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста